V sobotu zataženo a zima, v neděli oteplení a polojasno

V sobotu zataženo a zima, v neděli oteplení a polojasno
13.03.2015
V sobotu zataženo se srážkami a chladno, v neděli postupně polojasno a teploty porostou místy k 10 °C

Víkendové počasí bude zpočátku ovlivňovat slábnoucí tlaková níže nad jihovýchodní Evropou, za kterou začne počasí ovlivňovat tlaková výše nad východní Evropou, a kolem které k nám začne proudit teplý vzduch od jihovýchodu.

V noci na sobotu bude zataženo, zpočátku na severovýchodě, postupně na většině území s občasným deštěm nebo s přeháňkami, od středních poloh smíšenými. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C. Vát bude mírný severní vítr.

V sobotu bude zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami, od středních poloh smíšenými. Na horách na severovýchodě srážky místy trvalejší. K večeru místy ustávání srážek. Denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C. Vát bude slabý severovýchodní vítr.

V noci na neděli bude zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami, od středních poloh smíšenými. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C. Vát bude mírný východní vítr.

V neděli bude zpočátku zataženo až oblačno, ojediněle s přeháňkami. Během dne postupně ubývání oblačnosti a srážek. Denní teploty vystoupí na 7 až 11 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý východní vítr. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí. 

frame-scrollup