V sobotu výrazná obleva a bude to klouzat

V sobotu výrazná obleva a bude to klouzat
25.01.2019
Během soboty se bude na našem území výrazně oteplovat a denní maxima vystoupí po mrazivých dnech nad nulu a srážky budou až od vyšších poloh většinou přecházet ve smíšené nebo sněhové.

V noci na sobotu oblačno až zataženo, od západu se sněžením nebo se sněhovými přeháňkami. Teploty klesnou na -5 až -9 °C, na Moravě až na -12 °C. Vát bude mírný, na západě až čerstvý západní vítr. V sobotu zataženo až oblačno se sněžením nebo se sněhovými přeháňkami, které budou postupně v Čechách v nižších a středních polohách smíšené nebo dešťové. Místy srážky mrznoucí. Teploty vystoupí na 1 až 5 °C, na severovýchodě na 0 až 2 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý západní vítr.

V noci na neděli nás čeká zatažená obloha s občasným sněžením nebo se sněhovými přeháňkami, které budou v polohách pod 500 m přecházet ve srážky smíšené nebo dešťové. Teploty klesnou na 2 až -2 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr. Během dne nadále zataženo až oblačno, místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami, v Čechách od 600 m, na Moravě od 400 m sněhovými nebo smíšenými. Teploty vystoupí na 1 až 5 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

frame-scrollup