V sobotu slunečno a tropy, v neděli ochlazení a bouřky

V sobotu slunečno a tropy, v neděli ochlazení a bouřky
05.06.2015
V sobotu bude vrcholit příliv teplého vzduchu a teploty vystoupí nad tropických 30 °C, v neděli nastoupí od severozápadu zvlněná studená fronta

Víkendové počasí bude zpočátku ovlivňovat ještě tlaková výše, ale v neděli postoupí nad naše území od severozápadu zvlněná studená fronta, která přinese ochlazení a srážky.

V noci na sobotu bude jasno, teploty klesnou na 14 až 10 °C. Vát bude slabý jihovýchodní vítr. V sobotu bude jasno až skoro jasno, k večeru postupně na západě Čech místy až oblačno s přeháňkami a s bouřkami. Teploty vystoupí na 28 až 32 °C. Vát bude slabý jihovýchodní vítr.

V noci na neděli bude na jihovýchodě Čech a na Moravě jasno až skoro jasno, na zbytku území Čech bude oblačno až zataženo a na západě a severozápadě Čech místy s přeháňkami a s bouřkami. Ojediněle srážky intenzivnějšího charakteru. Teploty klesnou na 17 až 13 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr.

V neděli bude oblačno až polojasno, místy při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami a s bouřkami, na východě Moravy zpočátku ještě jasno a srážky jen ojediněle. Teploty vystoupí od 22 °C na západě Čech po 31 °C na jihovýchodě Moravy. Vát bude mírný jihovýchodní vítr, který se bude postupně od západu stáčet na západní.

Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

frame-scrollup