V sobotu na horách zasněží

V sobotu na horách zasněží
07.11.2019
V sobotu bude počasí zpočátku ještě ovlivňovat zvlněné frontální rozhraní a na horách v Čechách budou srážky přecházet ve smíšené nebo sněhové. V noci na neděli spadnou místy teploty pod nulu.

Druhý listopadový víkend je před námi a vyvstává otázka, co nás čeká. V sobotu můžou milovníci zimy navštívit horské oblasti na západě území a sáhnout si na sníh. Neděle už bude často se zmenšenou oblačností a ráno hrozí místy mrazy.

V noci na sobotu bude zataženo až oblačno, na Moravě zpočátku místy až polojasno. Ojediněle s přeháňkami. Teploty vystoupí na 9 až 13 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý jihovýchodní vítr. Sobota bude zatažená s občasným deštěm nebo s přeháňkami, v Čechách v polohách nad 800 m smíšenými nebo sněhovými. Během dne ubývání srážek a od západu postupně polojasno. Teploty vystoupí na 8 až 12 °C, v Čechách místy okolo 6 °C. Vát bude mírný západní vítr.

V noci na neděli nás čeká jasná až skoro jasná obloha, s ojedinělými mlhami. Teploty klesnou na 2 až -2 °C. Vát bude slabý východní vítr. Neděle bude zpočátku jasná až polojasná, místy s mlhami. Na Moravě postupně až oblačno s ojedinělými přeháňkami. Teploty vystoupí na 5 až 9 °C. Vát bude mírný severovýchodní vítr.

frame-scrollup