V sobotu na horách vydatně zasněží

V sobotu na horách vydatně zasněží
01.01.2019
Sobotní vydatnější srážky budou v polohách pod 500 m přecházet v déšť se sněhem nebo v déšť, na horách však výrazně přibude sněhu. Počasí v první lednovém týdnu bude velmi proměnlivé.

Ve středu bude zataženo až oblačno, jen přechodně místy polojasno s občasným sněžením nebo se sněhovými přeháňkami, na horách srážky trvalejší. V nižších polohách zpočátku i srážky smíšené. Odpoledne postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na -2 až 2 °C, postupně ochlazování. Vát bude čerstvý severozápadní vítr, který v Čechách postupně zeslábne. Vlivem větru se od vyšších poloh budou místy tvořit sněhové jazyky a závěje.

Ve čtvrtek nás čeká proměnlivá oblačnost, místy se sněhovými přeháňkami, na horách sněžení četnější. Ranní teploty klesnou na -2 až -6 °C a denní teploty vystoupí na -3 až 1 °C. Vát bude zejména na Moravě čerstvý severozápadní vítr

V pátek bude oblačno až zataženo, místy se sněhovými přeháňkami, odpoledne od severozápadu přibývání oblačnosti se sněžením, které bude v polohách pod 500 m přecházet ve srážky smíšené nebo dešťové. Ranní teploty klesnou na -4 až -8 °C a denní teploty vystoupí na -1 až 3 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

V sobotu očekáváme zataženo s deštěm nebo s deštěm se sněhem, od 500 m se sněžením. Na horách srážky trvalejší. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C.

V neděli očekáváme proměnlivou oblačnost, místy se sněhovými přeháňkami. V průběhu dne se pozvolna ochladí. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na -3 až 1 °C.

 

frame-scrollup