V sobotu malá oblačnost, v neděli až 11 °C

V sobotu malá oblačnost, v neděli až 11 °C
26.02.2016
Sobotní počasí bude díky tlakové výši poměrně slunečné, v neděli bude oblačnosti přibývat a porostou i teploty, maxima k 11 °C

Počasí během soboty bude ovlivňovat nevýrazná oblast vyššího tlaku vzduchu nad střední Evropou, v neděli pak začne počasí ovlivňovat tlaková níže nad jihozápadní Evropou.

V noci na sobotu bude jasno až polojasno, ojediněle mlhy. Teploty klesnou na -1 až -5 °C, při vyjasnění a na sněhové pokrývce ojediněle až na -7 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr. Během soboty bude polojasno, zejména na Moravě během dne přechodně místy až oblačno. Teploty vystoupí na 2 až 6 °C. Vát bude mírný, na Vysočině a na jižní Moravě přechodně až čerstvý jihovýchodní vítr.

V noci na neděli bude skoro jasno až polojasno, na jihovýchodní polovině území přechodně až oblačno s ojedinělými sněhovými přeháňkami. Teploty klesnou v Čechách na 0 až -4 °C, na Moravě na 3 až -1 °C. Vát bude slabý východní až jihovýchodní vítr. Během neděle bude v Čechách většinou polojasno až oblačno, na Moravě oblačno až zataženo místy s občasným slabým deštěm nebo s přeháňkami, na horách sněhovými. Teploty vystoupí v Čechách na 4 až 9 °C, na Moravě na 6 až 11 °C. Vát bude mírný východní, na Moravě až jihovýchodní vítr.

 

frame-scrollup