V sobotu inverze, v neděli od severu studená fronta

V sobotu inverze, v neděli od severu studená fronta
16.12.2016
V sobotu polojasno, místy zataženo nízkou oblačností. V neděli od severu přibývání oblačnosti se sněžením, v nižších a středních polohách zpočátku s deštěm nebo s deštěm se sněhem.

Sobota bude ještě v plné režii tlakové výše a s ní spojeného inverzního charakteru počasí. V noci na sobotu bude jasno až polojasno, místy zataženo nízkou oblačností. Teploty klesnou na -3 až -7 °C, při nízké oblačnosti okolo -1 °C. Vát bude slabý jihovýchodní vítr. Během dne bude jasno až polojasno, místy zataženo nízkou oblačností. Teploty vystoupí na -1 až 3 °C. Vát bude slabý západní vítr.

V noci na neděli bude většinou polojasno, místy zataženo nízkou oblačností. K ránu od severozápadu přibývání oblačnosti. Teploty klesnou na -3 až -7 °C, na severozápadě okolo -1 °C. Vát bude slabý západní vítr. Během dne začne od severozápadu ovlivňovat počasí slabá studená fronta. Zpočátku polojasno, postupně od severozápadu přibývání oblačnosti až na zataženo se sněžením nebo se sněhovými přeháňkami, zpočátku většinou v nižších a středních polohách srážky smíšené nebo dešťové. Teploty vystoupí na 0 až 4 °C, na severovýchodě ojediněle na -1 °C. Vát bude mírný západní vítr.

frame-scrollup