V sobotu do 14 °C, v neděli okolo 5 °C

V sobotu do 14 °C, v neděli okolo 5 °C
20.03.2015
O víkendu zažijeme teplotní skok díky studené frontě, teplota ze soboty na neděli spadne o 10 °C

Na dnešní den připadá jarní rovnodennost, délka dne a noci je stejná a nastává ta příjemnější polovina roku, kdy je délka dne větší než délka noci.

V sobotu začne od severozápadu postupovat přes naše území studená fronta, za kterou k nám krátce pronikne chladný vzduch, který bude mít za následek ochlazení ze sobotních teplot nad 10 °C, na nedělních 5 °C.

V noci na sobotu bude jasno až polojasno. Teploty klesnou na 2 až -2 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr. V sobotu bude zpočátku jasno až polojasno, od severozápadu přibývání oblačnosti na oblačno až zataženo, v Čechách později s přeháňkami, na horách sněhovými. Teploty vystoupí na 10 až 14 °C, ojediněle až na 15 °C. Vát bude mírný západní vítr.

V noci na neděli bude zataženo až oblačno s občasným deštěm nebo s přeháňkami, od středních poloh místy smíšenými. Teploty klesnou na 4 až 0 °C, ojediněle až na -1 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr. V neděli bude zpočátku oblačno až zataženo, ojediněle s přeháňkami, na horách sněhovými. Během dne postupně ustávání srážek a ubývání oblačnosti na polojasno. Teploty vystoupí na 2 až 6 °C. Vát bude mírný severní vítr. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí. 

frame-scrollup