V sobotu déšť v neděli přeháňky

V sobotu déšť v neděli přeháňky
18.08.2017
Pokud o víkendu míříte na nějaký výlet, neměli byste zapomenout na deštník, který se bude zejména v sobotu hodit, kdy spadne nejvíce srážek.

Víkendové počasí zpočátku ovlivní od západu postupující zvlněná studená fronta, za kterou se k nám rozšíří výběžek vyššího tlaku vzduchu.

V noci na sobotu bude zataženo až oblačno s deštěm nebo s přeháňkami, místy i s bouřkami, na mnoha místech se můžou vyskytnout přívalové srážky a ojediněle i krupobití. Na Moravě zpočátku polojasno a na východě srážek méně. Teploty klesnou na 21 až 17 °C, na západě Čech až na 13 °C. Vát bude mírný západní vítr, který bude v bouřkách zesilovat. Během dne nás čeká zataženo až oblačno, v Čechách místy, na Moravě na většině území s občasným deštěm nebo s přeháňkami, ojediněle s bouřkami. Odpoledne od západu postupně ubývání oblačnosti a srážek. Teploty vystoupí na 19 až 23 °C, na jihovýchodě až na 25 °C. Vát bude mírný západní vítr.

Noc na neděli přinese v Čechách většinou jasnou až polojasnou oblohu, na Moravě oblačno až zataženo a na východě s doznívajícími srážkami. Teploty klesnou na 14 až 10 °C, na západě Čech až na 8 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr. Ve dne zpočátku oblačno až polojasno, místy s přeháňkami, odpoledne od západu postupně ubývání oblačnosti a srážek. Teploty vystoupí na 19 až 23 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

frame-scrollup