V sobotu celkem pěkně a teplo, v neděli studená fronta

V sobotu celkem pěkně a teplo, v neděli studená fronta
08.09.2017
Pokud o víkendu máte plány na venkovní aktivity, doporučujeme je stihnout v sobotu, v neděli bude naplno přes naše území přecházet vlnící se studená fronta, která přinese srážky a velkou oblačnost

V noci na sobotu bude jasno až polojasno, teploty klesnou na 14 až 10 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr. Během dne bude vrcholit příliv teplejšího vzduchu nad naše území před studenou frontou, která se začne vlnit, čeká  nás v Čechách zpočátku polojasno, postupně oblačno až zataženo, od západu odpoledne místy s přeháňkami nebo s deštěm, ojediněle s bouřkami. Na Moravě většinou polojasno. Teploty vystoupí na 21 až 25 °C, na jižní Moravě až na 27 °C. Vát bude mírný, na Moravě místy až čerstvý jižní až jihovýchodní vítr.

Noc na neděli přinese oblačno až zataženo, v Čechách místy s deštěm nebo s přeháňkami. Na Moravě zpočátku polojasno, postupně přibývání oblačnosti. Teploty klesnou na 15 až 11 °C. Vát bude mírný západní, na Moravě zpočátku místy až čerstvý jižní vítr. Během dne nás čeká oblačno až zataženo, místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm, na východě Moravy zpočátku polojasno. Během dne od severozápadu ubývání oblačnosti a srážek. Teploty vystoupí v Čechách na 15 až 19 °C, na Moravě 19 až 23 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

 

frame-scrollup