V příštím týdnu zpočátku velmi mrazivo, pak pozvolné oteplování

V příštím týdnu zpočátku velmi mrazivo, pak pozvolné oteplování
14.01.2016
Výhled počasí na následující týden počítá s přílivem studeného vzduchu od severu, takže na začátku týdne budou noční teploty padat pod -10 °C a ty denní se udrží okolo -5 °C.

Výhled počasí na následující týden počítá s přílivem studeného vzduchu od severu, takže na začátku týdne budou noční teploty padat pod -10 °C a ty denní se udrží okolo -5 °C. Ke konci týdne se bude mírně oteplovat a o víkendu by se mohly teploty během dne v Čechách dostat slabě nad 0 °C.

V pondělí očekáváme polojasno. Ranní teploty klesnou na -9 až -13 °C a denní teploty vystoupí na -7 až -3 °C. V úterý očekáváme zpočátku polojasno, postupně od severu přibývání oblačnosti a později místy se sněhovými přeháňkami nebo s občasným sněžením. Ranní teploty klesnou na -9 až -13 °C, při vyjasnění ojediněle až na -16 °C a denní teploty vystoupí na -8 až -4 °C.

Ve středu a ve čtvrtek očekáváme polojasno až oblačno, místy se sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou ve středu na -8 až -12 °C, ve čtvrtek na -6 až 10 °C. Denní teploty vystoupí ve středu na -7 až -3 °C, ve čtvrtek na -6 až -2 °C.

V pátek a během víkendu očekáváme oblačno, místy se sněhovými přeháňkami nebo s občasným sněžením, v Čechách v nižších polohách přechodně srážky smíšené nebo dešťové. Ranní teploty klesnou v pátek na -3 až -7 °C a během víkendu na -2 až -6 °C. Denní teploty vystoupí v pátek na -4 až 0 °C a během víkendu na -3 až 1 °C, na západě Čech na okolo 2 °C.

frame-scrollup