V příštím týdnu studená rána

V příštím týdnu studená rána
16.11.2017
V příštím týdnu nás čekají chladná rána, teploty budou často klesat pod nulu a ani ve dne, se moc neohřejeme, maxima jen do 6 °C.

V pondělí a v úterý očekáváme oblačno až zataženo, místy s přeháňkami od 300 m sněhovými nebo smíšenými, v horských oblastech srážky četnější. Přechodně místy až polojasno. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C, při zmenšené oblačnosti až na -5 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C.

Ve středu a ve čtvrtek očekáváme nadále většinou oblačno až zataženo, místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm, zpočátku od 300 m, postupně od vyšších poloh srážky smíšené nebo sněhové. Přechodně místy až polojasno. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C, při zmenšené oblačnosti až na -6 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C.

V pátek a během víkendu očekáváme polojasno až oblačno, ojediněle se slabými přeháňkami, od středních poloh sněhovými. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C.

 

Snímky z Monghidoro kousek od Bologne v nadmořské výšce okolo 800 m, kde napadlo okolo 70 cm sněhu. (autor: Antonio Parenti)

nový sníh u Bologne

parkoviště

70 cm sněhu

frame-scrollup