V příštím týdnu déšť, na horách sníh

V příštím týdnu déšť, na horách sníh
19.02.2015
V příštím týdnu bude počasí zajímavější, přibude frontální oblačnost s občasným deštěm, na horách i se sněžením

Počasí v příštím týdnu bude zajímavější, než zažíváme poslední týden, přes naše území budou postupovat jednotlivé frontální systémy, které budou střídat nevýrazné brázdy vyššího tlaku vzduchu. Takže na obloze přibude frontální oblačnost se srážkami.

V pondělí očekáváme zpočátku polojasno až oblačno, postupně od západu zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami, na horách sněhovými. K večeru postupně ustávání srážek. Ranní teploty klesnou na 0 až -4 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C.

V úterý očekáváme zataženo s deštěm nebo s přeháňkami, místy od vyšších poloh s deštěm se sněhem, na horách většinou se sněžením. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C.

Ve středu očekáváme většinou polojasno, jen ojediněle v horských oblastech až oblačno s ojedinělými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C.

Ve čtvrtek očekáváme zpočátku polojasno, postupně od severozápadu s přibýváním oblačnosti a později s deštěm, na horách se sněžením. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C.

V pátek a během víkendu očekáváme polojasno, místy přechodně až oblačno s ojedinělými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 0 až -4 °C, při zmenšené oblačnosti ojediněle až na -5 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 2 až 6 °C, postupně na 3 až 7 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí. 

frame-scrollup