V příštím týdnu déšť i dny beze srážek

V příštím týdnu déšť i dny beze srážek
05.11.2017
Počasí v příštím týdnu nabídne téměř vše, malou oblačnost i zataženou oblohu, dny beze srážek i déšť a v horských oblastech na konci týdne i sníh. Teploty budou ještě atakovat okolí 10 °C.

V pondělí bude počasí ještě ovlivňovat zvlněná studená fronta, takže zataženo až oblačno, místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami, na hřebenech hor sněhovými. Během dne postupně ubývání srážek. Na východě Moravy beze srážek. Ranní teploty klesnou na 7 až 3 °C a denní teploty vystoupí v Čechách na 5 až 9 °C, na Moravě na 8 až 12 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

V úterý a ve středu bude oblačno až zataženo, přechodně místy polojasno. Ojediněle s přeháňkami, v úterý dopoledne ještě četnějšími. Ranní teploty klesnou na 6 až 2 °C a denní teploty vystoupí na 8 až 12 °C. Vát bude mírný východní vítr.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme polojasno až oblačno, jen ojediněle s přeháňkami. Teploty klesnou na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí na 7 až 11 °C.

Během víkendu očekáváme zataženo až oblačno, v sobotu místy s přeháňkami, v neděli s deštěm, později na severních vrcholcích hor se sněžením. Ranní teploty klesnou na 6 až 2 °C a denní teploty vystoupí na 7 až 11 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 13. října, naznačuje oblačnou až zataženou oblohu, místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm, zejména na začátku a na konci týdne, na horách srážky většinou sněhové. Ranní teploty klesnou zpočátku na 6 až 2 °C, postupně na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 5 až 9 °C, postupně na 3 až 7 °C.

 

 

frame-scrollup