V příštím týdnu déšť

V příštím týdnu déšť
28.09.2017
První polovina příštího týdne bude bohatá na srážky, teploty ve dne postupně vystoupí jen slabě nad 10 °C, ke konci týdne se situace zlepší.

Svátek Václava patří během září mezi dny nejbohatší na pranostiky. Václav bývá také v lidové meteorologii často spojován s létem sv. Václava, což je jiný název pro babí léto na konci září. Mezi nejznámější pranostiky tohoto dne patří tyto: Svatý Václav tady - sklízí hady. Je-li na svatého Václava slunečno, bude i dva týdny po něm. Svatováclavské časy přinesou pěkné počasí. Kolik mrazů před svatým Václavem, tolik na budoucí rok po Filipu a Jakubu býti má. Svatý Václav v slunci září, sklizeň řepy se vydaří. Svatý Václav víno chrání, po něm bude vinobraní. Přijde Václav - kamna připrav. Na svatého Václava bývá bláta záplava. Svatý Václav zavírá zem. Na svatého Václava každá pláňka dozrává.

A jak to vypadá s výhledem počasí na příští týden? Na začátku týdne bude počasí ovlivňovat od západu brázda nízkého tlaku vzduchu spolu se zvlněnou studenou frontou, za kterou k nám začne proudit chladnější vzduch od severozápadu. V pondělí a v úterý očekáváme zataženo až oblačno, od západu s deštěm nebo s přeháňkami. V úterý během dne od západu ubývání srážek a oblačnosti. Ranní teploty klesnou na 11 až 7 °C a denní teploty vystoupí na 13 až 17 °C.

Ve středu a ve čtvrtek očekáváme oblačno až zataženo, místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami, ve čtvrtek postupně oblačnosti a srážek méně. Přechodně místy až polojasno. Ranní teploty klesnou na 9 až 5 °C a denní teploty vystoupí na 10 až 14 °C.

V pátek a během víkendu očekáváme polojasno, jen ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 9 až 5 °C a denní teploty vystoupí na 12 až 16 °C.

frame-scrollup