V pondělí vytrvalý déšť, bouřky a krupobití

V pondělí vytrvalý déšť, bouřky a krupobití
20.07.2014
Na začátku týdne trvalejší déšť s bouřkami a ochlazení, v druhé polovině proměnlivá oblačnost s přeháňkami

Počasí na začátku týdne výrazně ovlivní zvlněná studená fronta, která přinese oblačnost a déšť a s bouřkami a s ochlazením. Od půlky týdne začne počasí postupně ovlivňovat okraj tlakové výše se středem nad severní Evropou.

V pondělí bude zpočátku oblačno až zataženo, postupně od jihozápadu s deštěm nebo s přeháňkami a s bouřkami, místy srážky a bouřky intenzivnějšího charakteru a ojediněle krupobití. Na Moravě srážky až k večeru. Ranní teploty klesnou na 21 až 17 °C a denní teploty vystoupí na 28 až 32 °C, na východě Moravy až na 33 °C, na západě Čech okolo 25 °C. Vát bude mírný východní vítr.

V úterý bude oblačno až zataženo s deštěm nebo s přeháňkami, místy s bouřkami. Místy srážky vydatnějšího charakteru. K večeru postupně na severozápadě území ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Ranní teploty klesnou na 20 až 16 °C a denní teploty vystoupí na 21 až 25 °C. Vát bude mírný severovýchodní vítr.

Ve středu a ve čtvrtek bude oblačno, místy s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 17 až 13 °C a denní teploty vystoupí na 23 až 27 °C. V pátek a během víkendu očekáváme polojasno až oblačno, zejména odpoledne místy s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 17 až 13 °C a denní teploty vystoupí na 24 až 28 °C.

Výhled na následující týden (od pondělí 28. 7.) naznačuje zpočátku týdne zataženo až oblačno s deštěm a s bouřkami, postupně polojasno, přechodně místy až oblačno s přeháňkami. Ranní teploty klesnou zpočátku na 19 až 15 °C, postupně na 17 až 13 °C. Denní teploty vystoupí zpočátku na 24 až 28 °C, v polovině týdne na 21 až 25 °C a ke konci na 23 až 27 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

frame-scrollup