V pondělí tropy, které srazí studená fronta o 10 °C

V pondělí tropy, které srazí studená fronta o 10 °C
06.07.2014
Na začátku týdne až 33 °C, pak studená fronta, zataženo, déšť, bouřky a citelné ochlazení o 10 °C

Počasí na začátku příštího týdne začne pozvolna od západu ovlivňovat zvlněná studená fronta, která přinese postupně velkou oblačnost, srážky a bouřky, a také citelně ochlazení o 10 °C. V druhé polovině týdne bude počasí ovlivňovat slábnoucí oblast nízké tlaku vzduchu.

V pondělí bude zpočátku skoro jasno až polojasno, postupně od západu přibývání oblačnosti s přeháňkami a s bouřkami. Na Moravě srážky a bouřky až odpoledne a bude jich méně. Ojediněle bouřky a srážky intenzivnějšího charakteru. Ranní teploty klesnou na 18 až 14 °C a denní teploty vystoupí na 27 až 31 °C, ojediněle až na 33 °C. Vát bude slabý jihovýchodní vítr.

V úterý bude oblačno až zataženo, postupně s občasným deštěm nebo s přeháňkami, místy s bouřkami. Ojediněle srážky a bouřky intenzivnějšího charakteru. Ranní teploty klesnou na 19 až 15 °C a denní teploty budou rozdílné napříč území a bude platit na západě Čech nejchladněji a na východě Moravy nejtepleji. Na západě Čech očekáváme teploty okolo 20 °C, na zbytku Čech a na západě Moravy nejčastěji mezi 23 až 28 °C, na východě Moravy okolo 30 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr, který se bude stáčet na západní.

Ve středu bude zataženo až oblačno s deštěm nebo s přeháňkami, ojediněle s bouřkami. Místy se vyskytnou srážky trvalejšího charakteru. Ranní teploty klesnou v Čechách na 15 až 11 °C, na Moravě na 17 až 13 °C. Denní teploty vystoupí v Čechách nejčastěji na 16 až 20 °C, na Moravě na 18 až 22 °C.

Ve čtvrtek očekáváme většinou oblačnou oblohu a zejména v horských oblastech místy s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 13 až 9 °C a denní teploty vystoupí na 18 až 22 °C.

V pátek a během víkendu očekáváme polojasno, během dne přechodně místy až oblačno s přeháňkami, ojediněle s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 15 až 11 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 21 až 25 °C, postupně na 24 až 28 °C.

Výhled na následující týden (od pondělí 14. 7.) naznačuje skoro jasnou až polojasnou oblohu, odpoledne přechodně místy až oblačno s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 17 až 13 °C a denní teploty vystoupí na 24 až 28 °C. Ke konci týdne slabé ochlazování. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí. 

 

frame-scrollup