V pondělí studená frotna

V pondělí studená frotna
23.11.2014
V pondělí bude počasí ovlivňovat studená fronta, za kterou se ochladí, ke konci týdne začne proudit teplejší vzduch

Pondělní počasí bude ovlivňovat studená fronta od severozápadu, za kterou k nám bude proudit od západu chladnější vzduch. V druhé polovině týdne k nám začne proudit ve vyšších vrstvách atmosféry teplejší vzduch.

V pondělí bude oblačno až zataženo, na Moravě zpočátku ještě polojasno, odpoledne a k večeru postupně od severozápadu místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C, na jihozápadě Čech až na 10 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

V úterý a ve středu bude oblačno, ojediněle s přeháňkami, ráno místy s mlhami. Ranní teploty klesnou v úterý na 5 až 1 °C, ve středu na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí v úterý na 3 až 7 °C a ve středu na 2 až 6 °C. Vát bude slabý jihovýchodní vítr.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme většinou zataženo nízkou oblačností, na horách a ojediněle i v nižších polohách polojasno. Ojediněle s mrholením nebo se slabými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí ve čtvrtek na 2 až 6 °C, v pátek na 3 až 7 °C.

Během víkendu očekáváme zataženo nízkou oblačností, na horách a postupně i v nižších polohách místy polojasno. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C.

Výhled počasí od pondělí 1. 11. naznačuje většinou polojasnou oblohu, místy zataženo nízkou oblačností, na začátku a na konci týdne místy se slabými přeháňkami. Ranní teploty klesnou zpočátku na 5 až 1 °C, postupně na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 4 až 8 °C, postupně na 1 až 5 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

frame-scrollup