V pondělí razantní návrat zimy

V pondělí razantní návrat zimy
10.04.2021
Pokud jste si mysleli, že ochlazení v právě končícím týdnu bylo poslední, tak se můžete psychicky připravit na pondělí, protože to se začne od západu výrazně ochlazovat a na většině našeho území postupně bude sněžit. Na východě území bude sněžení později trvalejší.

V pondělí bude zataženo, od západu s občasným deštěm nebo s přeháňkami, ojediněle s bouřkami. Od západu později srážky sněhové a místy vydatnějšího charakteru. Ranní teploty klesnou na 9 až 5 °C a denní teploty vystoupí od 3 °C na západě po 19 °C na jihovýchodě. Od západu ochlazování. Vát bude mírný, zpočátku místy až čerstvý severozápadní vítr.

V úterý bude zataženo až oblačno s občasným sněžením, na východě i trvalejším. V nižších polohách i déšť se sněhem. Od severozápadu postupně ubývání srážek. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Ve středu a ve čtvrtek bude proměnlivá oblačnost, místy se sněhovými přeháňkami, v nižších polohách i smíšenými. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

V pátek a během víkendu očekáváme oblačnou oblohu, místy s přeháňkami, od vyšších poloh sněhovými. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C, postupně až na 10 °C. 

Výhled na následující týden, od pondělí 19. dubna, naznačuje proměnlivou oblačnost, místy s přeháňkami. Ranní teploty klesnou zpočátku na 5 až 1 °C, postupně na 8 až 4 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 8 až 12 °C, postupně na 11 až 15 °C.

 

frame-scrollup