V pondělí přeháňky, bouřky a pak i ochlazení

V pondělí přeháňky, bouřky a pak i ochlazení
30.06.2019
Studená fronta postupující od severozápadu ukončí příliv velmi teplého vzduchu nad naše území a na většině území se vyskytnou přeháňky nebo bouřky

V pondělí bude přes naše území postupovat od severozápadu studená fronta, která ukončí příliv velmi teplého vzduchu nad naše území. Zpočátku ještě skoro jasno až polojasno, od severozápadu přibývání oblačnosti s přeháňkami a s bouřkami, ojediněle intenzivními. Ranní teploty klesnou na 21 až 17 °C a denní teploty vystoupí na 32 až 36 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr, který bude v bouřkách zesilovat.

V úterý a ve středu bude jasno až polojasno, zpočátku ještě ojediněle oblačno s doznívajícími přeháňkami. Ranní teploty klesnou v úterý na 17 až 13 °C, ve středu 11 až 7 °C a denní teploty vystoupí v úterý na 24 až 28 °C, ve středu na 22 až 26 °C. Vát bude slabý severní vítr.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme jasno až polojasno, ranní teploty klesnou na 13 až 9 °C a denní teploty vystoupí na 24 až 28 °C.

Během víkendu očekáváme polojasnou oblohu. Ranní teploty klesnou na 14 až 10 °C a denní teploty vystoupí na 24 až 28 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 8. července, naznačuje v první polovině týdne oblačnou oblohu s občasnými přeháňkami, později většinou polojasno. Ranní teploty klesnou nejčastěji na 17 až 13 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 24 až 28 °C, postupně na 21 až 25 °C.

frame-scrollup