V pondělí déšť, pak slunečno a teplo

V pondělí déšť, pak slunečno a teplo
13.09.2015
Po pondělním dešti většinou slunečno a vysoké teploty i nad 25 °C, ochlazení dorazí až s víkendem

Nový týden nemůže začít s ničím jiným, než hned v pondělí s přechodem studené fronty od západu, za kterou začne od středy nad naše území proudit opět teplý vzduch od jihu, díky čemuž teploty vystoupí k 25 °C. S koncem pracovního týdne očekáváme od západu další studenou frontu, která srazí teploty zpátky k 20 °C.

V pondělí bude zpočátku skoro jasno až polojasno, ráno místy mlhy. Během dne od západu přibývání oblačnosti s přeháňkami nebo s deštěm, ojediněle s bouřkami. Na Moravě srážky až k večeru. Ranní teploty klesnou na 16 až 12 °C a denní teploty vystoupí na 23 až 27 °C. Vát bude čerstvý jihovýchodní vítr, který se bude od západu stáčet na západní a bude slábnout.

V úterý a ve středu bude skoro jasno až polojasno, v úterý na východě zpočátku ještě oblačno. Ranní teploty klesnou na 14 až 10 °C a denní teploty vystoupí v úterý v Čechách na 18 až 22 °C, na Moravě na 20 až 24 °C, ve středu na 23 až 27 °C. Vát bude většinou slabý jižní vítr.

Ve čtvrtek očekáváme zpočátku skoro jasno až polojasno, k večeru na západě přibývání oblačnosti a později i přeháněk. Ranní teploty klesnou na 18 až 14 °C a denní teploty vystoupí na 23 až 27 °C, ojediněle až na 28 °C.

V pátek očekáváme zpočátku oblačno, místy s přeháňkami, od západu postupně ubývání oblačnosti a srážek na polojasno. Ranní teploty klesnou na 15 až 11 °C a denní teploty vystoupí na 21 až 25 °C.

Během víkendu očekáváme jasno až polojasno, ráno a dopoledne místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Ranní teploty klesnou na 12 až 8 °C a denní teploty vystoupí na 16 až 20 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 21. září, naznačuje skoro jasno až polojasno, ráno a dopoledne místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Uprostřed týdne přechodně místy až oblačno s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 12 až 8 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 17 až 21 °C, ke konci období na 19 až 23 °C.

Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí

frame-scrollup