V pondělí déšť, pak slunečno a oteplování

V pondělí déšť, pak slunečno a oteplování
04.09.2016
Po dešti a nízkých teplotách ze začátku týdne se postupně vyjasní a teploty začnou stoupat k tropickým 30 °C.

V pondělí bude počasí plně ovlivňovat zvlněná studená fronta, postupující k východu. Čeká nás zatažená až oblačná obloha s deštěm nebo s přeháňkami, ojediněle s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 15 až 11 °C a denní teploty vystoupí na 17 až 21 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

V úterý bude zpočátku oblačno až zataženo, místy s přeháňkami, na Moravě i s občasným deštěm. Během dne postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 13 až 9 °C a denní teploty vystoupí na 17 až 21 °C. Vát bude mírný severní vítr.

V následujících dnech bude počasí ovlivňovat rozsáhlá tlaková výše se středem nad severní Evropou, bude pokračovat slunečné a teplé počasí.

Od středy do pátku očekáváme jasno až polojasno, ráno a dopoledne ojediněle mlhy. Ranní teploty klesnou ve středu na 13 až 9 °C, v dalších dnech na 15 až 11 °C. Denní teploty vystoupí ve středu na 22 až 26 °C, ve čtvrtek na 25 až 29 °C a v pátek na 26 až 30 °C.

Během víkendu očekáváme jasno až polojasno, ráno ojediněle mlhy. Ranní teploty klesnou na 17 až 13 °C a denní teploty vystoupí na 26 až 30 °C.

 

frame-scrollup