V pondělí až jarních 12 °C

V pondělí až jarních 12 °C
28.01.2018
Začátek týdne přinese jarní počasí s maximy do 12 °C, další dny přinesou pozvolné ochlazování a o víkendu se začne vracet zimní počasí i do nižších poloh.

Pondělí přinese oblačnou až zataženou oblohu, přechodně místy až polojasno, zejména v horských oblastech ojediněle se slabým deštěm nebo s přeháňkami. Večer na severozápadě Čech přibývání oblačnosti, později s deštěm. Díky teplému oceánskému vzduchu, zažijeme velmi vysoké teploty, ranní teploty klesnou na 7 až 3 °C a denní teploty vystoupí na 8 až 12 °C. Vát bude čerstvý západní vítr.

V úterý bude zpočátku počasí ovlivňovat ještě postupující studená fronta, oblačno až zataženo, na východě s doznívajícím deštěm nebo s přeháňkami od vyšších poloh sněhovými. Od západu ubývání oblačnosti a ustávání srážek až na polojasno. Ranní teploty klesnou na 6 až 2 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C. Vát bude zpočátku čerstvý severozápadní vítr, který bude během dne slábnout.

Ve středu bude zpočátku polojasno až oblačno, od západu přibývání oblačnosti s občasným deštěm nebo s přeháňkami, na horách sněhovými nebo smíšenými. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C. Vát bude čerstvý jihozápadní vítr.

Ve čtvrtek očekáváme zataženo až oblačno s občasným deštěm nebo s přeháňkami, od 500 m srážky smíšené nebo sněhové. Během dne postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C.

Od pátku do neděle očekáváme oblačno až zataženo, s občasným sněžením nebo se sněhovými přeháňkami, které budou v nižších polohách přecházet přechodně ve srážky smíšené nebo dešťové. Ranní teploty klesnou zpočátku na 2 až -2 °C, postupně na 0 až -4 °C a denní teploty vystoupí na -1 až 3 °C, ojediněle až na 4 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 5. února, naznačuje polojasnou až oblačnou oblohu, zpočátku se sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou zpočátku na 0 až -4 °C, postupně na -2 až -6 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na -1 až 3 °C, postupně na -3 až 1 °C.

 

frame-scrollup