V pondělí až 29 °C, pak studená fronta

V pondělí až 29 °C, pak studená fronta
18.07.2020
Teplý začátek týdne ukončí od severozápadu postupující zvlněná studená fronta, která stáhne teploty o trochu níže.

Hned v pondělí, ukončí příliv teplého vzduchu od severozápadu postupující zvlněná studená fronta, za kterou se nad naše území rozšíří výběžek vyššího tlaku vzduchu od západu. 

V pondělí bude polojasno až oblačno, místy s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 16 až 12 °C a denní teploty vystoupí na 25 až 29 °C, pondělí by tak mělo být nejteplejším dnem týdne. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

V úterý bude oblačno až zataženo, místy s deštěm nebo s přeháňkami, ojediněle s bouřkami. Zpočátku místy polojasno. Ranní teploty klesnou na 15 až 11 °C a denní teploty vystoupí na 21 až 25 °C. Vát bude slabý severní vítr.

Ve středu a ve čtvrtek bude skoro jasno až polojasno, ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 12 až 8 °C a denní teploty vystoupí na 20 až 24 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr.

V pátek a během víkendu očekáváme oblačno až zataženo, místy s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 13 až 9 °C a denní teploty vystoupí na 21 až 25 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 27. července, naznačuje oblačnou až zataženou oblohu, místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami. Ranní teploty klesnou zpočátku na 14 až 10 °C, postupně na 16 až 12 °C a denní teploty vystoupí na 21 až 25 °C.

 

frame-scrollup