V pátek studená fronta

V pátek studená fronta
06.12.2017
Za studenou frontou, která bude v pátek přecházet přes naše území, k nám začne proudit opět studený vzduch a vrátí se sněžení do všech poloh.

Ve čtvrtek bude jasno až polojasno, zpočátku místy až oblačno. Ojediněle mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí v Čechách na 3 až 7 °C, na Moravě na 1 až 5 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý jihozápadní vítr.

V pátek bude zataženo až oblačno, od severozápadu s deštěm nebo s přeháňkami, od 400 m postupně smíšenými nebo sněhovými, postupně na západě srážky sněhové i v nižších polohách. Odpoledne od západu ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou v Čechách na 4 až 0 °C, na Moravě při zmenšené oblačnosti na 0 až -4 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý jihozápadní vítr.

Sobota přinese oblačnou až zataženou oblohu, zejména v horských oblastech místy se sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na -2 až 2 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý západní až severozápadní vítr.

V neděli očekáváme oblačno až zataženo, zejména v horských oblastech místy se sněhovými přeháňkami nebo s občasným sněžením. Ranní teploty klesnou na -1 až -5 °C a denní teploty vystoupí na -2 až 2 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

 

frame-scrollup