V pátek nad 15 °C, v sobotu na horách sněžení

V pátek nad 15 °C, v sobotu na horách sněžení
11.03.2014
V pátek teploty nad 15 °C, v sobotu od vyšších poloh srážky smíšené a výrazné ochlazení

Do konce pracovního týdne bude počasí ovlivňovat tlaková výše nad severní Evropou. V sobotu přejde přes naše území studená fronta, za kterou k nám začne proudit chladný a vlhký vzduch. Ve středu a ve čtvrtek bude jasno až skoro jasno, ráno ojediněle nízká oblačnost. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 12 až 16 °C. Vát bude zpočátku mírný severovýchodní vítr, který se postupně stočí na jihovýchodní.

V pátek bude jasno až skoro jasno, ráno ojediněle zataženo nízkou oblačností. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 15 až 19 °C. V pátek k nám bude vrcholit příliv teplého vzduchu a bude posledním takto teplým dnem během týdne.

V sobotu bude zpočátku polojasno, postupně od severozápadu přibývání oblačnosti až na zataženo a místy se přidá déšť nebo přeháňky, od vyšších poloh postupně srážky smíšené nebo sněhové. Ranní teploty klesnou na 6 až 2 °C a denní teploty vystoupí v Čechách na 6 až 10 °C, na Moravě 10 až 14 °C.

V neděli očekáváme oblačno až zataženo, místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm, od vyšších poloh srážky smíšené. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 6 až 10 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

frame-scrollup