V pátek letní den, pak studená fronta

V pátek letní den, pak studená fronta
25.04.2013
V pátek bude na většině území letní den, kdy teploty překročí hranici 25 °C

Nad střední Evropou se nachází oblast vysokého tlaku vzduchu, kolem kterého k nám od jihu bude až do pátku proudit teplý vzduch od jihu. Dnes, tedy ve čtvrtek bude jasno až polojasno a denní teploty vystoupí na 21 až 25 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr.

V noci na pátek bude jasno a noční teplota klesne na 10 až 6 °C. Vát bude slabý vítr jižních směrů. Během pátku bude zpočátku jasno a postupně počasí u nás začne ovlivňovat studená zvlněná fronta nad Německem, která bude postupovat k východu. Odpoledne a k večeru tak bude od západu přibývat oblačnosti a zejména v západní polovině Čech postupně místy s přeháňkami nebo s bouřkami. Teplota vystoupí na 24 až 28 °C. Při překročení hranice 25 °C bude den započítán mezi letní dny. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

V sobotu už bude převládat velká oblačnost s deštěm nebo s přeháňkami, ojediněle i s bouřkami. Na Moravě zpočátku ještě polojasno. Ranní minima mezi 13 až 9 °C a denní teploty mezi 14 až 18 °C, na severozápadě Čech okolo 12 °C a na Moravě 19 až 23 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

frame-scrollup