V pátek déšť a bouřky se studenou frontou

V pátek déšť a bouřky se studenou frontou
14.06.2017
Konec týdne bude poznamenám pátečním přechodem studené fronty od západu, díky které v sobotu teploty spadnou většinou pod 20 °C.

Ve čtvrtek bude jasno až polojasno, večer na západě Čech přibývání oblačnosti a později se přidají i přeháňky a bouřky. Ranní teploty klesnou na 10 až 6 °C a denní teploty vystoupí na 24 až 28 °C. Vát bude slabý východní vítr.

Pátek ovlivní od západu postupující studená fronta, bude zataženo až oblačno, místy s deštěm nebo s přeháňkami, ojediněle s bouřkami. Odpoledne od západu postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 15 až 11 °C a denní teploty vystoupí na 20 až 24 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý severozápadní vítr.

Sobota přinese zpočátku oblačnou až zataženou oblohu, místy s přeháňkami, během dne postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 13 až 9 °C a denní teploty vystoupí na 16 až 20 °C, v Čechách místy až na 21 °C. Vát bude čerstvý severozápadní vítr.

V neděli očekáváme polojasno, zejména na severovýchodě místy až oblačno a ojediněle s přeháňkami. Odpoledne postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 13 až 9 °C a denní teploty vystoupí na 21 až 25 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

 

frame-scrollup