V noci až -12 °C a bez výraznějšího sněžení

V noci až -12 °C a bez výraznějšího sněžení
20.01.2019
Příští dny budou ve znamení zimního počasí, noční teploty budou při zmenšené oblačnosti a na sněhové pokrývce klesat k -12 °C a ve dne budou maxima stoupat nejčastěji na -4 až 0 °C. Výraznější sněžení v příštích dnech nečekáme.

V pondělí nás čeká jasná obloha, ojediněle zataženo nízkou oblačností. Ranní teploty klesnou na -6 až -10 °C, při sněhové pokrývce až na -14 °C a denní teploty vystoupí na -4 až 0 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr.

V úterý skoro jasno až polojasno, ráno a dopoledne místy zataženo nízkou oblačností. Ranní teploty klesnou na -6 až -10 °C, při sněhové pokrývce až na -14 °C a denní teploty vystoupí na -4 až 0 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr.

Ve středu bude zpočátku polojasno, během dne přibývání oblačnosti a zejména na Moravě místy se slabým sněžením nebo se sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na -4 až -8 °C, při sněhové pokrývce až na -12 °C a denní teploty vystoupí na -3 až 1 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme oblačno až polojasno, přechodně místy až zataženo se slabým sněžením nebo se sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na -4 až -8 °C, na sněhové pokrývce až na -11 °C. Na východě Moravy okolo -3 °C. Denní teploty vystoupí na -3 až 1 °C.

Během víkendu očekáváme proměnlivou oblačnost, místy se sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na -4 až -8 °C, na sněhové pokrývce a při zmenšené oblačnosti až na -11 °C. Denní teploty vystoupí v sobotu na -4 až 0 °C a v neděli na -2 až 2 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 28. ledna, naznačuje polojasnou až oblačnou oblohu, ojediněle se sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou nejčastěji na -3 až -7 °C a denní teploty vystoupí na -3 až 1 °C.

frame-scrollup