V nedělí od severovýchodu zima a sníh

V nedělí od severovýchodu zima a sníh
15.11.2018
Během víkendu bude převládat zmenšená oblačnost a jen v dopoledních hodinách s možností mlh nebo nízké oblačnosti, v neděli se začne od severovýchodu citelně ochlazovat a postupně se přidají srážky, které budou postupně sněhové, pod 400 m přechodně smíšené nebo dešťové.

V noci na sobotu bude jasno, ojediněle mlhy. Teploty klesnou na většině území už pod nulu na 0 až -4 °C. Vát bude mírný východní vítr. Během dne vydrží jasno až polojasno, ráno ojediněle mlhy. Teploty vystoupí na 4 až 8 °C. Vát bude mírný východní vítr.

Noc na neděli bude jasná až skoro jasná, k ránu na severovýchodě místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Teploty klesnou na -2 až -6 °C. Vát bude slabý severovýchodní vítr. V neděli bude počasí zpočátku jasné až skoro jasné, ráno ojediněle mlhy. Odpoledne od od severovýchodu přibývání oblačnosti, později místy s přeháňkami, od vyšších poloh sněhovými. Teploty vystoupí na 3 až 7 °C. Vát bude slabý severovýchodní vítr.

V pondělí a v úterý si na většině území vychutnáme první postrašení zimou, bude zataženo až oblačno, místy se sněhovými přeháňkami nebo s občasným sněžením, které bude přechodně v polohách pod 400 m přecházet ve srážky smíšené nebo dešťové. Ranní teploty klesnou 0 až -4 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C. Vát bude mírný severovýchodní vítr. Jak to bude v dalších dnech je zatím velmi nejisté, výstupy meteorologických modelů se mění každým zaktualizovaným výstupem a nabízejí jak velmi chladné zimní počasí se sněžením, tak v celku příjemné počasí s teplotami do 6 °C. Výhled na toto období budeme v dalších dnech zpřesňovat.

frame-scrollup