V neděli díky teplé frontě 10 °C

V neděli díky teplé frontě 10 °C
04.03.2015
V pátek začne přecházet teplá fronta, za kterou k nám začne proudit teplý a suchý vzduch, teploty v neděli vystoupí k 10 °C

V pátek ve večerních hodinách začne od severozápadu přes naše území přecházet teplá fronta, za kterou se nad střední Evropu rozšíří od západu okraj tlakové výše. Na naše území tak začne proudit teplý a suchý vzduch.

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, zejména v Čechách místy s deštěm nebo s přeháňkami, od středních poloh místy srážky smíšené. Během dne postupně ustávání srážek a protrhávání oblačnosti. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C, na jižní Moravě až na 9 °C. Vát bude mírný západní vítr, který se bude postupně stáčet na severní.

V pátek bude polojasno až oblačno, k večeru od severozápadu postupně přibývání oblačnosti a později s deštěm nebo s přeháňkami, které budou od středních poloh přecházet ve smíšené. Ranní teploty klesnou na 0 až -4 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

V sobotu bude zpočátku oblačno až zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami, zpočátku od vyšších poloh, postupně jen na horách sněhovými. Během dne ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 5 až 9 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

V neděli očekáváme zpočátku oblačno, ojediněle se slabými přeháňkami, během dne postupně ubývání oblačnosti na skoro jasno až polojasno. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 6 až 10 °C, ojediněle až na 11 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí. 

frame-scrollup