V neděli až letních 25 °C

V neděli až letních 25 °C
13.04.2018
Počasí o víkendu bude velmi teplé s maximy nad 20 °C, v neděli můžou na některých místech teploty vyskočit až na letních 25 °C.

Před třemi týdny jsme zažívali ještě velmi chladný konec března a jako bychom přímo ze zimy, z mrazů, skočili přímo do léta, kdy teploty stoupají nad 20 °C a lidé mění šatník ze zimního oblečení rovnou na letní.  Aktuální počasí, které přináší mnoha lidem radost, s sebou nese velký problém a tím je sucho. Příroda zejména na jaře potřebuje mnoho vláhy, které se však nedostává a podle aktuálních předpovědí to ani v příštím týdnu na zlepšení situace nevypadá.

Víkendové počasí bude ovlivňovat nevýrazné tlakové pole. V noci na sobotu bude jasno až polojasno, na severozápadě zpočátku ještě oblačno až zataženo s přeháňkami nebo s občasným deštěm. Teploty klesnou na 9 až 5 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr. Během dne bude skoro jasno až polojasno. Teploty vystoupí na 19 až 23 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

Noc na neděli bude v podobném duchu, čekáme skoro jasno až polojasno. Teploty klesnou na 10 až 6 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr. Počasí v neděli bude polojasné až oblačné, teploty vystoupí na 21 až 25 °C. Vát bude zpočátku slabý, postupně mírný jihovýchodní vítr.

frame-scrollup