V neděli až 11 °C, nad nulou i vnoci

V neděli až 11 °C, nad nulou i vnoci
06.02.2019
Výrazné oteplení v závěru týdne dá zabrat sněhové pokrývce, která bude díky vysokým teplotám rychle odtávat. Táni však nebude tak rychlé, jako v minulém týdnu, díky jen mírnému větru.

Ve čtvrtek bude zpočátku polojasno, místy zataženo nízkou oblačností. Od západu postupně přibývání frontální oblačnosti a zejména v Čechách s deštěm nebo s deštěm se sněhem, od vyšších poloh se sněžením. Ranní teploty klesnou na -4 až -8 °C, při zmenšené oblačnosti a na sněhové pokrývce až na -12 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

V pátek bude oblačno až polojasno, zpočátku ještě na východě, večer postupně na západě až zataženo. Během dne místy s přeháňkami, nebo s občasným sněžením, které bude v polohách pod 500 m přecházet ve srážky smíšené nebo dešťové, ojediněle i mrznoucí. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

V sobotu nás čeká oblačná až zatažená obloha, ojediněle s přeháňkami, od vyšších poloh smíšenými nebo sněhovými. Na jihu místy až polojasno. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 5 až 9 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

Během neděle se zatáhne, bude zataženo až oblačno, místy se slabým občasným deštěm nebo s mrholením. Ojediněle s mlhami. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí na 7 až 11 °C.

Ani v dalším týdnu pak neočekáváme v nižších a středních polohách návrat celodenních mrazů.

 

frame-scrollup