V jižní Evropě má moře stále příjemnou teplotu

V jižní Evropě má moře stále příjemnou teplotu
17.09.2018
Pokud ještě chcete v tomto roce vyrazit na dovolenou k moři, Středozemí může nabídnout příjemné teploty. Vyhnete se tropickým vedrům, ale stále si můžete užít koupání, kdy například voda na pobřeží Chorvatska dosahuje i 26 °C.

Ačkoliv je hlavní boom turistické sezóny v jižní Evropě již za námi, pořád můžete do této oblasti vyrazit a nebude litovat. Nejoblíbenější přímořská zahraniční destinace Čechů - Chorvatsko vás přivítá s teplotou moře okolo 26 °C. Dokonce teplota vody místy překonává i teplotu vzduchu, která se pohybuje kolem 25 °C. Pocitová teplota je pak o 1 až 2 °C vyšší. Pozor si musíte dát jen na chladnější večery, kdy dnes v Dubrovníku naměříme kolem 18 °C. Italské Bibione hlásí teplotu vody 24 °C a teplotu vzduchu 27 °C.


Obr.: Teploty moře ve střední oblasti Středozemního moře 
Zdroj: weatheronline.co.uk

Ani s Pyrenejským poloostrovem neuděláte chybu. V Portugalsku nyní teploty překonávají 30 °C a jsou jedny z nejvyšších v Evropě. Oceán pak ve známém letovisku Fara dosahuje teplot okolo 23 °C. Španělské ostrovy Ibiza a Mallorca aktuálně lákají na teploty moře kolem 25 °C.


Obr.: Teploty moře v západní oblasti Středozemního moře 
Zdroj: weatheronline.co.uk

Stále populárnější zemí se mezi českými turisty stává i Řecko. Na ostrovech Korfu nebo Kypr se můžete vykoupat ve vodě s teplotou 25 °C, přičemž teplota vzduchu se dostává nad 30 °C. Podobné počasí může nabídnout Chalkidiki nebo Kréta. Bohužel ne celý Balkán hostí takto letní počasí. V Bulharsku už panuje poměrně chladno. Ve Varně teplota moře dosahuje 23 °C a stejnou teplotu má i vzduch.


Obr.: Teploty moře ve východní oblasti Středozemního moře 
Zdroj: weatheronline.co.uk

Jak můžete vidět, stále se vyplatí vyrazit k moři i do jižní Evropy. Září je většinou závěr turistické sezóny a tomuto faktu se přizpůsobují i ceny cestovních kanceláří.


Obr.: Teploty vzduchu v Evropě
Zdroj: meteocentrale.ch
frame-scrollup