Uprostřed týdne se dočkáme deště

Uprostřed týdne se dočkáme deště
04.10.2015
Uprostřed týdne bude pršet, ke konci týdne se díky tlakové výši vyjasní. Teploty se budou snižovat.

Počasí začne v úterý od západu ovlivňovat okludující frontální systém, s příchodem víkendu se díky tlakové výši nad severní Evropou začne vyjasňovat.

V pondělí bude polojasno až oblačno, na severovýchodě zpočátku ještě až zataženo s ojedinělými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 11 až 7 °C a denní teploty vystoupí na 17 až 21 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr.

V úterý bude oblačno, přechodně místy až zataženo, od západu zejména v Čechách místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm. Ranní teploty klesnou na 12 až 8 °C a denní teploty vystoupí na 17 až 21 °C, na západě Čech okolo 16 °C. Vát bude slabý jižní vítr.

Ve středu bude oblačno až zataženo, od západu s deštěm nebo s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 14 až 10 °C a denní teploty vystoupí na 13 až 17 °C, na západě Čech okolo 12 °C. Vát bude mírný západní vítr.

Ve čtvrtek očekáváme polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami, na severovýchodě až zataženo s přeháňkami nebo s občasným deštěm. Během dne postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 11 až 7 °C a denní teploty vystoupí na 12 až 16 °C.

V pátek a během víkendu očekáváme jasno až skoro jasno, ráno a dopoledne místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. V pátek zpočátku ještě ojediněle až oblačno s přeháňkami. Ranní teploty klesnou zpočátku na 9 až 5 °C, postupně na 6 až 2 °C a denní teploty vystoupí na 11 až 15 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 12. října, naznačuje zpočátku polojasno, postupně až oblačno, místy s přeháňkami. Ranní teploty klesnou zpočátku na 5 až 1 °C, postupně na 8 až 4 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 12 až 8 °C, postupně na 10 až 14 °C.

Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí

frame-scrollup