Uprostřed týdne oteplení

Uprostřed týdne oteplení
15.01.2024
Počasí uprostřed týdne ovlivní průnik teplého vzduchu, díky čemuž vystoupí teploty ve čtvrtek až na 7 °C, pak se opět do konce týdne ochladí

V pondělí a v úterý bude proměnlivá oblačnost, místy se sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na -2 až -6 °C a denní teploty vystoupí na -2 až 2 °C. Vát bude čerstvý západní vítr.

Ve středu bude zpočátku polojasno, postupně přibývání oblačnosti s občasným sněžením, které bude místy přecházet ve srážky smíšené nebo dešťové. Ranní teploty klesnou na -4 až -8 °C a denní teploty vystoupí na -2 až 2 °C, k večeru oteplování. Vát bude mírný jižní vítr.

Ve čtvrtek bude zataženo až oblačno s občasným deštěm, zpočátku i mrznoucím. Od severozápadu budou srážky přecházet ve sněžení. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C, od severozápadu postupně ochlazování. Vát bude mírný, místy až čerstvý severozápadní vítr.

V pátek a během víkendu očekáváme polojasno, zpočátku místy, postupně ojediněle se sněhovými přeháňkami. Ojediněle mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Ranní teploty klesnou na -3 až -7 °C a denní teploty vystoupí na -2 až 2 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 22. ledna, naznačuje oblačnou až zataženou oblohu se slabými přeháňkami, postupně polojasno beze srážek. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty 2 až 6 °C.

frame-scrollup