Únor skončí s 18 °C, v pátek ochlazení

Únor skončí s 18 °C, v pátek ochlazení
26.02.2019
Poslední únorové dny přinesou velmi vysoké teploty, ve čtvrtek maxima vystoupí až na 18 °C, v pátek za studenou frontou se vrátí k 10 °C. Na konec února to jsou velmi vysoké hodnoty.

Závěr února bude velmi teplý, s teplotami do 18 °C. Ve středu bude jasno až polojasno, na severovýchodě zpočátku ještě oblačno. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C, v údolích až na -5 °C a denní teploty vystoupí na 13 až 17 °C, na východě okolo 12 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr.

Ve čtvrtek bude zpočátku ještě jasno až polojasno, v odpoledních hodinách se od severozápadu začne oblačnosti přibývat a ve večerních hodinách se můžou ojediněle vyskytnout na severozápadě i přeháňky. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí nejvýše z celého týdne, na 14 až 18 °C. Vát bude zpočátku slabý, postupně mírný západní vítr.

V pátek utne příliv teplého vzduchu studená fronta, čeká nás oblačná až zatažená obloha s občasným deštěm nebo s přeháňkami, na horách a na severovýchodě od vyšších poloh srážky smíšené nebo sněhové. Ranní teploty klesnou na 6 až 2 °C a denní teploty vystoupí na 7 až 11 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

frame-scrollup