Ukáže se konečně jaro?

Ukáže se konečně jaro?
06.03.2018
Prvního března oficiálně začalo meteorologické jaro, ale na teploměrech se nám toto roční období zatím plně neprojevilo. Po silných mrazech minulých dní, se i teploty vzduchu kolem nuly zdají příjemné. V druhé polovině týdne se jaro rozjede na plné obrátky a naměříme až 14 °C.

Minulý týden se teploty vzduchu dostávaly pod -10 °C, tento týden se vyšplhají nad jarních +10 °C. Poměrně velký teplotní skok se odehraje již ke konci tohoto týden. Zatímco dnes naši republiku zahalily srážky v podobě sněhu či deště v důsledku tlakové níže vyšší vrstvy atmosféry, v dalších dnech se bude postupně oteplovat. Dnešní denní teploty se pohybují mezi 0 až 5 °C a nový sníh dlouho v nižších polohách nevydrží. Už zítra začne sněhová pokrývka tát pod vlivem teplot mezi 3 až 9 °C. Místy může déšť nebo tající sníh v noci a nad ránem namrzat a situaci by neměli podcenit především řidiči. Ještě i zítra může sněžení na některých místech republiky doznívat, ale postupně se v nadmořských výškách pod 800 m očekává déšť. Oteplení dorazí i na hory, kde se vyskytnou v příštích dnech už srážky spíše smíšené nebo opět v podobě deště.

Denní teploty zítra do 10 °C, noční jen slabě pod nulou
Obr.: Výhled teplot vzduchu na pátek 9. března

Růst teplot se očekává i v druhé polovině týdně. Už v pátek naměříme 7 až 11 °C. O víkendu bude přes naše území přecházet teplá fronta a už v sobotu se oteplí na 10 až 14 °C. Závěr týdne by mohl překvapit teplotami nad 15 °C. A teplé počasí nás bude provázet i další týden i přesto, že se po neděli mírně ochladí.

Autor: SG

frame-scrollup