Týden začne horkem, pak citelné ochlazení a na horách sněžení

Týden začne horkem, pak citelné ochlazení a na horách sněžení
26.04.2015
Na začátku týdne téměř 25 °C, pak déšť, bouřky, citelné ochlazení na 10 °C a na hory se vrátí sněžení

Hned na začátku týdne začne počasí ovlivňovat od západu zvlněná studená fronta, která přinese déšť a citelné ochlazení, na hory se vrátí sněžení. Za studenou frontou, se nad naše území přechodně rozšíří od jihozápadu výběžek vyššího tlaku vzduchu, ale v dalších dnech budou počasí ovlivňovat postupující frontální systémy.

V pondělí bude polojasno, v Čechách postupně od západu přibývání oblačnosti na oblačno až zataženo, odpoledne postupně v Čechách místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm a s bouřkami. Na Moravě srážky jen ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti. Ranní teploty klesnou na 11 až 7 °C a denní teploty vystoupí na 20 až 24 °C. Vát bude mírný, na Moravě až čerstvý jižní vítr, který se bude v Čechách odpoledne stáčet na západní.

V úterý bude zataženo až oblačno s deštěm nebo s přeháňkami, na horách postupně se sněžením. Na Moravě zpočátku ještě polojasno. Odpoledne od západu ubývání oblačnosti a srážek. Od západu ochlazování. Ranní teploty klesnou v Čechách na 8 až 4 °C, na Moravě na 12 až 8 °C a denní teploty vystoupí v Čechách na 8 až 12 °C, na Moravě na 11 až 15 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý severozápadní vítr.

Ve středu bude jasno až polojasno. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C. V Čechách ojediněle přízemní mrazíky. Denní teploty vystoupí na 11 až 15 °C.

Ve čtvrtek očekáváme oblačno až polojasno, od západu přechodně zataženo, místy s přeháňkami, ojediněle s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí na 11 až 15 °C.

V pátek očekáváme oblačno až zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami, ojediněle s bouřkami. Od západu postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 7 až 3 °C a denní teploty vystoupí na 10 až 14 °C.

Během víkendu očekáváme polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí v sobotu na 11 až 15 °C, v neděli na 12 až 16 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 4. května, naznačuje polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti místy s přeháňkami, ojediněle s bouřkami. Ke konci týdne srážky ustanou. Ranní teploty klesnou zpočátku na 6 až 2 °C, postupně na 9 až 5 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 12 až 16 °C, postupně na 14 až 18 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

 

 

 

frame-scrollup