Týden ve znamení nízké oblačnosti

Týden ve znamení nízké oblačnosti
07.11.2020
Během nadcházejícího týdne nás čeká většinou počasí se zataženou oblohou nízkou oblačností a za sluncem budeme muset vyrazit na hory, ojediněle však vykoukne slunce i v nižších polohách.

V průběhu celého týdne bude počasí ovlivňovat tlaková výše, a ve vyšších vrstvách atmosféry k nám bude proudit teplý vzduch od jihovýchodu. Tato synoptická situace však bude mít za následek rozsáhlé oblasti s nízkou oblačností.

V pondělí bude zataženo nízkou oblačností, na horách a ojediněle i v nižších polohách jasno. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C, při vyjasnění až na -1 °C a denní teploty vystoupí na 6 až 10 °C, při nízké oblačnosti okolo 4 °C. Vát bude slabý východní vítr.

V úterý a ve středu bude zataženo nízkou oblačností, ojediněle s mrholením. Na horách a ojediněle i v nižších polohách jasno. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C. Vát bude slabý jihovýchodní vítr.

Ve čtvrtek a v pátek nadále zataženo nízkou oblačností, místy s mrholením. Na horách a ojediněle i v nižších polohách jasno. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C.

Změna počasí nenastane ani během víkendu, převážně zataženo nízkou oblačností, ojediněle s mrholením. Na horách a ojediněle i v nižších polohách jasno. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C, při vyjasnění na -1 °C a denní teploty vystoupí 3 až 7 °C, při vyjasnění až na 10 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 16. listopadu, naznačuje zataženou až oblačnou oblohu, místy s přeháňkami nebo s mrholením. Ranní teploty klesnou zpočátku na 7 až 3 °C, postupně na 5 až 1 °C. Denní teploty vystoupí zpočátku na 6 až 10 °C, postupně na 7 až 3 °C.

 

frame-scrollup