Tuhé mrazy s minimy až -23 °C skončí s pátkem

Tuhé mrazy s minimy až -23 °C skončí s pátkem
25.02.2018
Ještě většinu pracovního týdne zažijeme s tuhými mrazy, kdy noční minima klesnou místy pod -20 °C, avšak s koncem týdne mrazy povolí a teploty se o víkendu dostanou nad nulu.

Až do čtvrtku k nám bude od severovýchodu proudit velmi studený vzduch a to díky tlakové výši nad severní Evropou a tlakovou níži nad jihovýchodní Evropou, v pátek se situace změní a dostaneme se pod vliv tlakové níže nad západní Evropou, díky čemuž mrazy poleví a teploty se začnou dostávat nad nulu.

V pondělí bude zpočátku jasno až polojasno, během dne postupně až oblačno a zejména v horských oblastech místy se slabými sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na -10 až -14 °C, na sněhové pokrývce ojediněle až na -19 °C a denní teploty vystoupí na -9 až -5 °C. Vát bude mírný, na Moravě až čerstvý severovýchodní vítr.

V úterý a ve středu bude polojasno až oblačno, přechodně místy až zataženo. Na severovýchodě místy, jinde jen ojediněle se sněhový přeháňkami. Ranní teploty klesnou na -12 až -16 °C, při slabém větru a na sněhové pokrývce až na -20 °C a denní teploty vystoupí na -10 až -6 °C. Vát bude mírný, na Moravě místy až čerstvý severovýchodní vítr.

Ve čtvrtek očekáváme zpočátku jasno až polojasno, postupně místy oblačno až zataženo se slabými sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na -13 až -17 °C, při slabém větru a na sněhové pokrývce až na -23 °C a denní teploty vystoupí na -8 až -4 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý jihovýchodní vítr.

Od pátku do neděle očekáváme většinou oblačno až zataženo, zejména v sobotu místy s občasným sněžením nebo s přeháňkami, které budou v nižších a středních polohách přechodně přecházet ve srážky smíšené. Ranní teploty klesnou v pátek na -5 až -9 °C, v sobotu na -2 až -6 °C a v neděli na -1 až -5 °C. Denní teploty vystoupí v pátek na -4 až 0 °C, o víkendu na 0 až 4 °C, v Čechách v neděli až na 8 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 5. března, naznačuje zpočátku oblačnou oblohu, místy s občasnými přeháňkami, ke konci týdne většinou zataženo s občasným deštěm. Ranní teploty klesnou zpočátku na 2 až -2, postupně na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 2 až 6 °C, postupně na 6 až 10 °C. 

 

frame-scrollup