Tuhé mrazy a přívaly sněhu v nedohlednu

Tuhé mrazy a přívaly sněhu v nedohlednu
30.12.2018
S příchodem nového roku se ochladí a sněhové vločky se začnou vyskytovat i v nižších polohách. Denní maxima se však často dostanou slabě nad nulu. Pořádná zima je tak zatím v nedohlednu.

Silvestr přinese v pondělí polojasno až oblačno, v Čechách až zataženo, zejména v Čechách místy s přeháňkami, od 500 m srážky sněhové. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Od úterý na Nový rok k nám začne zesilovat příliv studeného vzduchu od severozápadu a pozvolna se začne ochlazovat. Bude zataženo až oblačno s občasným deštěm nebo s přeháňkami, zpočátku srážky sněhové jen na horách, během dne od severu pozvolna ve všech polohách. Ranní teploty klesnou v Čechách na 5 až 1 °C, na Moravě na 2 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C. Vát bude čerstvý západní vítr.

Ve středu a ve čtvrtek bude proměnlivá oblačnost, místy se sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou ve středu 2 až -2 °C a ve čtvrtek na -2 až -6 °C. Denní teploty vystoupí ve středu na -2 až 2 °C a ve čtvrtek na -3 až 1 °C. Vát bude čerstvý severozápadní vítr.

V pátek a během víkendu očekáváme oblačno až zataženo, místy se sněhovými přeháňkami, které budou přechodně v polohách pod 500 m přecházet ve srážky smíšené nebo dešťové. Ranní teploty klesnou v pátek na -3 až -7 °C, v sobotu na 2 až -2 °C a v neděli na 0 až -4 °C. Denní teploty vystoupí v pátek na -4 až 0 °C, v sobotu na 0 až 4 °C a v neděli na -2 až 2 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 7. ledna, naznačuje polojasnou až oblačnou oblohu, místy s občasnými sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na -1 až -5 °C, uprostřed týdne na -3 až -7 °C a denní teploty vystoupí -2 až 2 °C.

 

 

frame-scrollup