Tropy skončily, v neděli se nedostaneme ani na 20 °C

Tropy skončily, v neděli se nedostaneme ani na 20 °C
02.09.2015
Po tropickém a slunečném pondělí nás čeká oblačný týden s přeháňkami a s teplotami postupně pod 20 °C

Studená fronta dokonala své dílo a ve středu jsme se už všichni probudili do nižších teplot, než na jaké jsme byli z posledních dní zvyklí. Na většině území se taky vyskytly srážky, i když na mnoha místech byly úhrny jen velmi malé. V příštích dnech tohoto týdne nás čeká proměnlivé počasí s přeháňkami a s teplotami okolo 20 °C.

Ve čtvrtek nás čeká zpočátku polojasno, postupně od jihozápadu přibývání oblačnosti a zejména v Čechách místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm. Ranní teploty klesnou na 13 až 9 °C a denní teploty vystoupí na 18 až 22 °C, na jihovýchodě až na 24 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr.

V pátek bude zpočátku zataženo s deštěm nebo s přeháňkami, místy srážky trvalejšího a intenzivnějšího charakteru. Během dopoledne od jihozápadu ubývání oblačnosti a srážek na polojasno. Ranní teploty klesnou na 14 až 10 °C a denní teploty vystoupí na 18 až 22 °C, na západě Čech okolo 17 °C. Vát bude mírný západní vítr.

V sobotu bude polojasno, na Moravě většinou až oblačno s ojedinělými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 12 až 8 °C a denní teploty vystoupí na 17 až 21 °C.

V neděli očekáváme polojasno, místy přechodně až oblačno s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 11 až 7 °C a denní teploty vystoupí na 15 až 19 °C, na západě Čech okolo 14 °C.

Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí

frame-scrollup