Tropy se vrátí ve středu, v pátek je utne studená fronta

Tropy se vrátí ve středu, v pátek je utne studená fronta
16.06.2019
Horký vzduch se po krátkém nedělním osvěžení začne opět nasouvat nad naše území a už ve středu budou maximální teploty opět okolo 30 °C, situace se změní v pátek, kdy přes naše území přejde zvlněná studená fronta od západu.

V pondělí nás čeká skoro jasná až polojasná obloha, na východě Moravy až oblačno a zpočátku s ojedinělými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 15 až 11 °C a denní teploty vystoupí na 23 až 27 °C. Vát bude mírný východní vítr.

V úterý a ve středu bude polojasno, během dne místy až oblačno s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 17 až 13 °C a denní teploty vystoupí na 24 až 28 °C, ve středu na 26 až 30 °C. Vát bude slabý východní vítr.

Ve čtvrtek a v pátek nadále většinou polojasno, během dne místy při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami a s bouřkami. V pátek začne přes naše území pozvolna přecházet zvlněná studená fronta, takže srážky a bouřky očekáváme intenzivnějšího charakteru. Ranní teploty klesnou na 17 až 13 °C a denní teploty vystoupí na 28 až 32 °C, v pátek během dne od západu s postupem fronty ochlazování. Vát bude slabý jihozápadní vítr.

Během víkendu očekáváme většinou oblačno až zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami, místy však přechodně i polojasno. Ranní teploty klesnou na 17 až 13 °C a denní teploty vystoupí na 22 až 26 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 24. Června, naznačuje oblačnou až zataženou oblohu s občasnými přeháňkami. Ranní teploty klesnou zpočátku na 18 až 14 °C, postupně na 15 až 11 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 23 až 27 °C, ke konci týdne na 21 až 25 °C.

 

frame-scrollup