Tropy pokračují

Tropy pokračují
18.06.2013
Tropické teploty nad 30 °C vydrží ještě několik dní, vytvoří se ojediněle bouřky

Nad naše území bude nadále po přední straně brázdy nízkého tlaku vzduchu nad západní Evropou proudit od jihu velmi teplý vzduch. Dnes, tedy v úterý bude jasno až polojasno, odpoledne a k večeru ojediněle při zvětšené oblačnosti s přeháňkami a s bouřkami. Teplota vystoupí na 31 až 35 °C. Vát bude slabý jihovýchodní vítr.

Ve středu bude jasno až polojasno, ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teplota klesne na 20 až 16 °C a denní teplota vystoupí na 30 až 34 °C. Vát bude mírný východní vítr. Ve čtvrtek bude jasno až polojasno, ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami a s bouřkami. K večeru od západu přibývání oblačnosti s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teplota klesne na 21 až 17 °C a denní teplota vystoupí na 31 až 35 °C.

V pátek počasí ovlivní studená fronta, bude většinou oblačno s přeháňkami nebo s občasným deštěm, na východě území ojediněle i s bouřkami. Během dne přechodně místy polojasno. Ranní teplota klesne na 19 až 15 °C a denní teplota vystoupí v Čechách na 20 až 24 °C, na Moravě na 24 až 28 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

frame-scrollup