Tropy někde končí a někde se vrátí

Tropy někde končí a někde se vrátí
06.08.2017
V příštím týdnu nás díky frontálnímu rozhraní čekají velké rozdíly teplot mezi východem a západem, na Moravě místy tropické teploty a na západě Čech i o 15 °C méně

Pondělí díky tlakové výši přinese jasno až polojasno, na východě území zpočátku ještě oblačno. Ranní teploty klesnou na 15 až 11 °C a denní teploty vystoupí na 23 až 27 °C. Vát bude mírný východní vítr.

V úterý bude zpočátku jasno až polojasno, odpoledne začne počasí od západu ovlivňovat zvlněná studená fronta, v Čechách přibývání oblačnosti a později i přeháňky a bouřky. Ranní teploty klesnou na 14 až 10 °C a denní teploty vystoupí na 27 až 31 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr.

Ve středu a ve čtvrtek očekáváme oblačno, přechodně místy až zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami a s bouřkami. Ve středu srážky převážně v Čechách, na Moravě přechodně polojasno. Ranní teploty klesnou nejčastěji na 19 až 15 °C a denní teploty vystoupí ve středu od 23 °C na západě, po 31 °C na východě území, ve čtvrtek pak od 16 °C na západě po 32 °C na východě.

Od pátku do neděle očekáváme zpočátku zataženo až oblačno s deštěm nebo s přeháňkami, v dalších dnech postupně ubývání oblačnosti, v sobotu přeháňky místy a v neděli už jen ojediněle a většinou polojasno. Ranní teploty klesnou na 15 až 11 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 16 až 20 °C, postupně na 21 až 25 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 14. srpna, naznačuje polojasno, v druhé polovině týdne místy až oblačno s ojedinělými přeháňkami. Ranní teploty klesnou zpočátku na 15 až 11 °C, postupně na 17 až 13 °C a denní teploty nejčastěji mezi 20 až 24 °C.

 

 

frame-scrollup