Tropy končí, přicházejí bouřky

Tropy končí, přicházejí bouřky
20.06.2013
Tropické slunečné počasí je pomalu u konce, přicházejí bouřky a ochlazení

Dnes, tedy ve čtvrtek k nám bude ještě po přední straně brázdy nízkého tlaku vzduchu nad západní Evropou proudit horký vzduch od jihu, v noci začne přes naše území postupovat k východu zvlněná studená fronta. Dnes bude ještě jasno až skoro jasno, odpoledne a k večeru v Čechách přibývání kupovité oblačnosti a místy se přidají bouřky s přeháňkami, ojediněle s kroupami. V bouřkách můžou srážkové úhrny dosahovat až 30 mm. Teplota vystoupí na 32 až 36 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr.

V noci na pátek bude skoro jasno až polojasno, v Čechách oblačno, postupně od západu zataženo s přeháňkami a s bouřkami, ojediněle se přidají kroupy. V bouřkách můžou ojediněle srážkové úhrny dosahovat až 30 mm. K ránu od jihozápadu ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Teplota klesne na 21 až 17 °C. Vát bude mírný západní vítr.

V pátek bude jasno až polojasno, ojediněle s přeháňkami, na Moravě i s bouřkami. K večeru od jihozápadu přibývání oblačnosti a místy s přeháňkami a s bouřkami. Teplota vystoupí v západní polovině Čech na 22 až 26 °C, na zbytku území na 27 až 31 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

frame-scrollup