Tropy končí, pozor na bouřky

Tropy končí, pozor na bouřky
20.06.2012
Tropické teploty pomalu končí, pozor na bouřky s přívalovými srážkami

Tropické teploty, které se vyskytovaly v uplynulých dnech na většině území, pomalu končí, dnes, tedy ve středu a ve čtvrtek budou tropické teploty většinou už jen místy na Moravě, v Čechách se denní maxima budou pohybovat v okolí 26 °C.

Dnes bude zpočátku většinou jasno až polojasno, zpočátku na západě a během dne na většině území zvětšená oblačnost s přeháňkami a s bouřkami. V bouřkách se můžou ojediněle vyskytovat intenzivní srážky a krupobití. Nejvyšší teploty vystoupí na 27 až 31 °C, na západě území okolo 24 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr.

V noci na čtvrtek bude zpočátku oblačno až zataženo s občasným deštěm, nebo s přeháňkami a s bouřkami, na Moravě očekáváme srážky a bouřky intenzivnější. K ránu bude oblačnosti a srážek ubývat. Teplota klesne na 19 až 15 °C. Vát bude slabý jihozápadní vítr.

Ve čtvrtek bude oblačno s přeháňkami a s bouřkami, během dne se přechodně vyčasí na skoro jasno. V bouřkách očekáváme ojediněle výskyt intenzivních srážek a krupobití. Nejvyšší denní teploty vystoupí na 23 až 27 °C, na jihovýchodě území až na 30 °C. Vát bude slabý vítr západních směrů. Aktuální výskyt srážek sledujte zde. Změřte si úhrny srážek na Vaši zahradě.

zahradni teploměry

frame-scrollup