Tropy jsou tu a nepovolí

Tropy jsou tu a nepovolí
04.08.2015
Tropy se po kratší odmlce opět vrací. Nepomůže ani studená fronta, která bude v noci na středu přes nás přecházet

V noci na středu bude přes naše území přecházet k východu nevýrazná studená fronta, za kterou se k nám rozšíří oblast vyššího tlaku vzduchu. Na studené frontě se mnoho srážek vyskytovat nebude a ani se moc neochladí. Počasí tak bude nadále suché a velmi teplé.

Dnes, tedy v úterý bude jasno až polojasno, na Moravě ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami a s bouřkami. K večeru v Čechách od západu přibývání oblačnosti a později ojediněle s přeháňkami a s bouřkami. Teploty vystoupí na 29 až 33 °C. Vát bude slabý jihovýchodní vítr, který se k večeru bude na západě stáčet na západní. 

Ve středu bude jasno až polojasno, ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami a s bouřkami. Ráno na Moravě místy až oblačno. Ranní teploty klesnou na 19 až 15 °C a denní teploty vystoupí na 28 až 32 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr.

Ve čtvrtek bude jasno až polojasno. Ranní teploty klesnou na 19 až 15 °C a denní teploty vystoupí na 30 až 34 °C, na jižní Moravě ojediněle až na 35 °C. Vát bude slabý východní vítr.

Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.f

frame-scrollup