Tropy budou pokračovat, naměříme až 37 °C

Tropy budou pokračovat, naměříme až 37 °C
30.07.2018
Léto je v plné síle a nepoleví ani v příštích dnech. Tropické třicítky nebudou výjimkou, a dokonce ve středu budeme moci naměřit až 37 °C. Déšť se objeví jen místy.

Před extrémním vedrem varuje také ČHMÚ, který včera vydal předpovědní výstražnou informaci před jevy velmi vysokých a vysokých teplot. S těmito hrozbami je spojené i zvýšené riziko vzniku požárů, které je vyhlášeno především na severozápadě našeho území a ve středních Čechách. V této oblasti se již dnes teploty dostávaly poměrně vysoko nad 30 °C, přičemž stanice v Teplicích naměřily k 35 °C. Pouze velmi lokálně se v Čechách objevilo několik bouřek, které nikterak nevylepšily vláhový deficit zasažených oblastí.


Obr.: Mapa dnešních odpoledních teplot vzduchu
Zdroj: ČHMÚ

Ani v úterý parno nepoleví a předpokládá se jasná až skoro jasná obloha. Přeháňky či bouřky by mohly vznikat na severovýchodě naší republiky. Denní teploty vzduchu se budou pohybovat mezi 32 až 36 °C, v noci klesnou k 19 až 15 °C. Středa vyžene teploty ještě o něco výše. Přes den místy teploměry ukáží až 37 °C a v noci místy neklesne teplota pod 20 °C. I ve středu by se mohly ojediněle vytvářet přeháňky nebo bouřky. V podobném duchu se ponese také čtvrtek, kdy se od západu jen přechodně bude objevovat oblačná až zatažená obloha. Mohly by tak spadnout i srážky. Teploty budou ale stále velmi vysoko, přes den naměříme mezi 27 až 31 °C, na jihovýchodě území až 34 °C. Pátek nebude nikterak vybočovat z předchozích dnů a stejně tak si užijeme teplých dnů i o víkendu.

Teplé počasí má nad naším územím v režii nevýrazné pole vyššího tlak vzduchu. Od západu bude postupně přicházet studená fronta, před kterou bude prchat velmi teplý vzduch, jež k nám přinese tropická vedra. Lidé by tak měli přes den omezit pobyt na přímém slunce a náročnější venkovní aktivity. Nejrizikovější skupinou jsou pak děti, senioři a nemocné osoby. Upozorňujeme i na problematiku přehřátých automobilů, kde byste v žádném případě neměli nechávat děti ani domácí mazlíčky.


Zdroj: csulauniversitytimes.com

frame-scrollup